Dlaczego warto wybrać produkty Parker?

Opublikowane przez Jacek Szymański w dniu

Nawet dla osób, które nie śledzą trendów i nowinek (nie mówić już o historii) w dziedzinie piśmiennictwa, nazwa Parker jest bardzo znana i od razu kojarzy się z właściwą sobie tematyką. Jest to zdecydowany lider na rynku producentów i dystrybutorów wszelkiego rodzaju produktów do pisania:

  • piór,
  • długopisów
  • i ołówków automatycznych.

Historia marki sięga już wielu lat, co samo w sobie jest dowodem jakości i rzetelności. Nie ma co do tego wątpliwości, żaden podmiot nie przetrwałby na rynku tak długo, gdyby w parze z tym nie szła wysoka jakość. Wyjątkiem mogłaby być sytuacja, w której byłyby to produkty bardzo tanie, nie pozostawiające konkurencji w kwestii ceny, wtedy jakość nie byłaby tak istotna, bo kupujący oczekiwaliby za drobne pieniądze produktu, mającego służyć przez lata – nastawialiby się raczej na coś na jakiś czas, by częściej móc sobie pozwolić na inny wzór lub po prostu nie chcąc wydawać na raz większej sumy pieniędzy. Tutaj przy jednorazowym wydatku ma się pewność, że będzie on procentował przez długi okres czasu.

Renoma piór Parker

Pióra Parker cieszą się zainteresowaniem osób ceniących sobie wysoką jakość idącą w parze z estetyką produktu. W tym przypadku ceniona jest także

  • sama historia marki
  • i jej pozycja na rynku.

Osoba chcąca wybrać naprawdę dobry produkt, a samemu może nie będąca specjalistą w tej dziedzinie, może sięgnąć po pióro sygnowane tym logo bez żadnych wątpliwości czy faktycznie otrzyma produkt spełniający ich oczekiwania. Jest więc to swoista gwarancja jakości, bez narażenia na odczucie jakiegokolwiek zawodu. Wraz z nią otrzymuje się faktyczną gwarancję w pełnym tego słowa znaczeniu, jeśli więc w trakcie tego okresu cokolwiek wydarzyłoby się z produktem można będzie liczyć na jego wymianę albo zwrot pieniędzy – dotyczy to oczywiście wad fabrycznych i innych wynikających z wiedzy producenta.

Wyższy poziom jakości długopisów Parker

Chociaż to właśnie pióra są najczęściej kojarzone z marką i są one flagowym produktem firmy, to jednak nie mniejszą jakością mogą poszczycić się długopisy Parker. W przeciwieństwie do standardowych produktów nie ma tutaj do czynienia z najmniejszymi utrudnieniami w regularnym użytkowaniu. Długopisy te nie zacinają się więc i nie powodują różnej wielkości dozowania środka piśmienniczego. Pisze się nimi więc płynnie i równomiernie, bez miejscowych, niepożądanych grubszych lub cieńszych linii. Użytkownicy, którzy mogli już je przetestować, wskazują:

  • wygodę użytkowania
  • sprawne pisanie
  • równomierne wydobywanie tuszy
  • elegancki design
  • trwałość

Rozpoczynając dopiero swoją przygodę z produktami tej marki, różnica jest zauważalna, choć ciężko ją w stu procentach opisać słowami. Sceptycy mogą na początku skupić się na kwestii ceny takiego długopisu. Nie da się nie zauważyć, że jest ona dość sporo wyższa od standardowych długopisów leżących na półkach w markecie. To, co idzie za tymi produktami jest dla niej jednak niezaprzeczalnym uzasadnieniem, a przyznaje temu rację każdy, kto tylko zacznie je używać.

Kategorie: Długopisy