Jak wybrać idealne pióro dla siebie?

Opublikowane przez Jacek Szymański w dniu

Tym czym jest Mercedes w kategorii samochodów, tym jest pióro Parker w kategorii przyrządów piśmienniczych. Jego zakup jest gwarancją, że w ciągu najbliższych lat zapisywanie wszelkich informacji i notatek będzie czynnością przyjemną, i pozbawioną negatywnych stron. Są to pióra najwyższej jakości, które nie zacinają się, a zawarty w nich atrament nie zasycha w międzyczasie, nie ma więc potrzeby rozpisywania go na boku, aby we właściwym miejscu nie pozostawały nieestetyczne ślady. Wybierając pióro dla siebie, podobnie jak w przypadku wybierania samochodu, trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań, które pozwolą lepiej wyczuć i zrozumieć specyfikę ich zastosowania, aby dobrać taki produkt, który będzie najlepiej się spełniał w danych warunkach. Kryteria to między innymi

  • długość użytkowania pióra
  • charakter sporządzania zapisków
  • pozycja osoby w firmie

Wybór własnego pióra wiecznego

Między poszczególnymi piórami jest trochę różnic. Można zresztą uświadomić to sobie, kiedy tylko spojrzy się na ilość dostępnych w ofercie produktów. Nie byłoby ich tyle, gdyby miały one być całkowicie zbieżne. Osoby potrzebujące pisać szybko, i robiące to w ciągu dnia dość długo, powinny wybrać taki produkt, którego waga nie jest zbyt ciężka. W przeciwnym razie, chociaż przez chwilę wyczuwalny ciężar może być dość przyjemny, na dłuższą metę będzie on już stawał się męczący, co w dalszej perspektywie jest także niekorzystne dla stawów w okolicy dłoni. W przypadku okazjonalnego używania pióra, gdy ma się go w ręce raczej na chwilę, waga może być większa. Odpowiednie do swojej pozycji pióra wieczne powinny posiadać osoby zajmujące wysokie stanowiska. Będą je one często wykorzystywać do składania podpisów na ważnych dokumentach, a prestiżowy produkt doskonale podkreśla wagę osoby i dokonywanych czynności.

Parker pióra

Pióra Parker dla codziennej przyjemności

Czasem pióra kupuje się bez szczególnego uzasadnienia, nie są one potrzebne do zaakcentowania swojego znaczenia czy robienia wrażenia na partnerach biznesowych czy klientach firmy. Bywają również stosowane dla samej przyjemności, po to, by zamiast używać wadliwych produktów za kilka złotych mieć w posiadaniu jeden, ale doskonale odpowiadający na potrzeby jego użytkownika, nawet, jeśli są one po prostu związane z codziennym użytkowaniem. Pióra Parker są wtedy doskonałym prezentem robionym samemu sobie, aby zapewnić sobie przyjemność i radość z eleganckiego, porządnego produktu. Nie jest to już wcale traktowane jako kaprys – tak, jak każdy chce chodzić w wygodnych butach czy (pozostając w tematyce motoryzacyjnej) jeździć dobrym samochodem, tak samo można chcieć pisać porządnym piórem.