Jakie wrażenie wywołują produkty Parker?

Opublikowane przez Jacek Szymański w dniu

Nawet, jeśli ktoś nie przywiązuje dużej wagi do tego, czym pisze, czy jest to pióro czy zwyczajny niedrogi długopis, to każdy zna nazwę Parker. Jest to zdecydowanie światowy lider w kategorii artykułów piśmienniczych. Jej ojczyzną są Stany Zjednoczone, a jej nazwa pochodzi bezpośrednio od nazwiska założyciela. Pierwsze opatentowane pióro powstało jeszcze pod koniec dziewiętnastego wieku, i było to początkiem szybko i prężnie rozwijającej się historii marki. Z biegiem czasu produkty sygnowane nazwiskiem założyciela zaczęły rozprzestrzeniać się na coraz większych obszarach, co nie ominęło oczywiście Polski. Dzisiaj każdy, kto chce podarować komuś dobrej jakości pióro czy długopis, od razu myśli o firmie Parker. Daje to gwarancję, że obdarowany będzie cieszył się prezentem przez długi czas, ale także zauważy, że jest to produkt posiadający bardzo dobrą renomę. Najważniejszymi elementami oferty są:

  • pióra
  • długopisy
  • ołówki automatyczne

Prestiżowy charakter piór Parker

Historia działalności licząca już przeszło 120 lat to nie byle co. Nie są to produkty najtańsze, a więc przy tej cenie żadna marka nie utrzymałaby się tak długo na rynku, gdyby cena nie była adekwatna do jakości. Tutaj nie budzi to żadnych zastrzeżeń. Pióra Parker nie tylko dobrze wyglądają, ale i są bardzo poręczne i bardzo dobrze się nimi pisze. Nie ma tutaj zacinania, jak w produktach niskiej klasy, ani nierównomiernego dozowania tuszu. Elegancki wygląd sprawia, że sięgają po nie biznesmeni i przedstawiciele firm z różnych branż. U każdego, ktokolwiek nie spojrzy, sama nazwa Parker na produkcie wywołuje pozytywne wrażenie wysokiej jakości i prestiżu. Dla samych użytkowników, podchodzących do zagadnienia praktycznie, najważniejsze jest jednak to, że cechują się one niezawodnością, a więc nie będzie trzeba szybko wymieniać go na inne, lecz spokojnie użytkować przez naprawdę wiele lat.

Długopisy z najwyższej półki

Marka kojarzy się przede wszystkim z piórami, jednak dostępne są także długopisy Parker. Sięgają po nie zazwyczaj osoby, które w trakcie wielu lat po prostu przyzwyczaiły się do samych długopisów i niekoniecznie chcą się przestawiać na używanie piór. Chociaż długopis wydaje się przedmiotem bardziej codziennym, zwyczajnym niż pióra, które przez długi czas kojarzyły się z wyższą półkę i rzadziej sięgali po nie tak zwani przeciętni ludzie, to w tym przypadku również mamy do czynienia z wyjątkowością wyglądu i jakości. Nie trudno dostrzec bardzo skrupulatną precyzję, z jaką przystąpiono do wykonania przedmiotu jako całości, oraz każdego jego elementu, nawet tych, które wpływają na kształt całości w niewielkim stopniu.