Parker dla koneserów

Opublikowane przez Jacek Szymański w dniu

Nie od dziś wiadomo, że Parker jest marką światową i klasą dla samego siebie. Pióro Parker jest marzeniem nie tylko pisarza. Uskrzydla nas cecha rozpoznawcza większości piór Parker, czyli klips skuwki w formie strzały.

Jednakże ze względu na dość wysoką cenę, pióro Parker może stać się gadżetem reklamowym wręczanym przy specjalnych okazjach biznesowych, np. dla wieloletnich lub wyjątkowych klientów firmy. Pióra Parker, http://www.gdansk4u.pl/dlugopisy-reklamowe-z-nadrukiem/, to marka, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających klientów. Jednakże, i tu ciekawostka, mamy bardziej „demokratycznych” naśladowców Parkera. Możemy skorzystać z tych naśladowczych gadżetów na polu reklamy. W XX wieku firma Parker posiadała fabrykę w Szanghaju. Jednakże w latach 50 na fali rewolucyjnej nacjonalizacji fabryka została przejęta przez komunistyczne władze Chin, jednakże nie zamknęła działalności.

Wykorzystano pozostawione przez Parkera materiały do produkcji piór wiecznych na bazie modelu Parker 51. Te chińska pióra to Hero i nadal są popularne, m.in. ze względu na bardzo niską cenę. Założę się, że wielu z nas używało tych piór w szkole. Z tej fabryki w latach 60 XX wieku zostały zakupione przez Częstochowskie Zakłady Materiałów Biurowych maszyny do produkcji piór, a dzięki nim wyprodukowano pierwsze artykuły piśmiennicze marki Zenith. Czyli też mieliśmy własnego Parkera. W obecnych czasach możesz znaleźć zamienniki dla ekskluzywnego pióra lub długopisu marki Parker. Jednakże oryginał jest bezkonkurencyjny.


1 Komentarz

Kowalczyk B. · 15 marca 2021 o 19:50

Szkoda że u nas się tego nie praktykuje…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.